Koziańskie śmieci

Forum dyskusyjne portalu naszekozy.pl

Re: Koziańskie śmieci

Postautor: mateusz1980 » 02 mar 2015, 19:51

Wracając do ceny śmieci w Naszej Gminie. Mam pomysł aby napisać pismo do tegoż urzędu że się nie zgadzasz z podwyżką prawie 30%. Mam mały domek ogrzewany gazem i nie produkuje popiołu to dla czego mam za nie płacić. Tu by się przydał dobry menager który w sposób racjonalny zarządzał całym tym bajzlem. Jak można tak szastać Naszymi pieniędzmi i podejmować decyzję które powodują że gmina tylko wszystko podnosi. Ile gmin w Polsce obniża koszty dla gospodarstw, obniża haracz od gruntów lub całkowicie zwalnia z jego płacenia. Ja redaguję krótkie pisemko .... na dziennik podawczy i czekam. Zachęcam do tego samego.
mateusz1980

Postautor: koka-Kola » 03 mar 2015, 8:25

mateusz1980.
Z prawdziwym zaciekawieniem czekam na niezwłoczną odpowiedź jakiej to udzielą na Twoje pisemko, nasi gminni specjaliści (zakładam, że poinformujesz nas o rezultacie?).
Mnie już dostarczono – wraz z decyzja podatkową. Forma odpowiedzi ZAWIADOMIENIE o zmianie opłaty za odpady komunalne.
Na moje pismo, w formie ankiety udzielono mi informacji w 2 postaciach:
1. Protokół z przeprowadzonych konsultacji - wpłynęło 116 ankiet NEGATYWNYCH, z propozycjami zmian. Odpowiedź władzy 11860brutto - zignorowanie.
2. Protokół z komisji, gdzie kierownik referatu przybliżyła zasady gospodarowania odpadami na terenie gminy Kozy, przedstawiła prezentację, po których to "rzeczowych" informacjach radni zaopiniowali uchwałę głosami 6 do 6 (w protokole nawet małym druczkiem nie wspomniano o dyskusji nt. konsultacji i ich wyniku - czyżby radnych ten temat nie interesował?).

EFEKT?? Na sesji, po „wyczerpującym” wyjaśnieniu p. kierownik, nie wspominając ani słowem o konsultacjach, ich wyniku (negatywnym), o propozycjach zmian, przegłosowano podwyżkę opłaty!

Zresztą urzędnicy wykonują tylko uchwały podjęte przez naszych wybitnych radnych. To IM zawdzięczamy podniesienie stawek za odpady komunalne i to oni powinni tłumaczyć się przed wyborcami z tej w tak ekspresowym tempie podjętej uchwały.

k-k
Awatar użytkownika
koka-Kola

Postautor: dziad proszalny » 03 mar 2015, 12:47

mateusz 1980.

Proszę wziąć pod uwagę ,że w tej gminie niezwłocznie dla wielu spraw oznacza kiedykolwiek, zatem zamieszczenia odpowiedzi możemy się nie doczekać.
Odsyłam zatem do wyrobienia sobie opinii o naszych radnych , na stronę radnego J.Kalińskiego.To jeden z tych, którzy szybciej glosują niż myślą.Po przegłosowaniu uchwały o podwyżce opłat, zaczął cokolwiek myśleć, a przebłyski w myśleniu o rozwiązaniu problemu śmieci publikuje na swojej stronie internetowej.

dp.
dziad proszalny

Postautor: mateusz1980 » 04 mar 2015, 8:27

Oczywiście że ujawnię odpowiedź którą otrzymam, o ile ją otrzymam....
mateusz1980

Postautor: elpj » 04 mar 2015, 20:33

Ja napisałem pismo o zmianę naliczenia opłaty. Czekam na odpowiedz.
elpj

Postautor: dziad proszalny » 04 mar 2015, 21:11

elpj.

Czy dobrze zaadresowałeś ?. Bo pisanie na Krakowską 4 jest pisaniem na Berdyczów.Dojść dojdzie, gorzej z efektami.

dp.
dziad proszalny

Postautor: Sasza » 05 mar 2015, 11:23

elpj.

Godne naśladownictwa działanie, dobrze, że są jeszcze mieszkańcy, którzy wierzą, że mogą coś zmienić.
Mam nadzieję, że po otrzymaniu odpowiedzi wrzucisz tutaj info... :)

Sasza
"Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."
Awatar użytkownika
Sasza

Postautor: dziad proszalny » 08 maja 2015, 15:31

Coś panowie : mateusz 1980 i elpj dość długo zwlekają z przedstawieniem gminnej opinii.Chyba, że jak się tego spodziewałem odpowiedź z gminy została skierowana na Berdyczów.

dp.
dziad proszalny

Poprzednia

http://www.forummlm.pl/YaBB.pl?board=reklamy;action=display;num=1386957711

Wróć do Forum Nasze Kozy