Śmieci w Kozach

Co ciekawego dzieje się w Gminie Kozy

Śmieci w Kozach

Postautor: gruby » 24 lut 2014, 16:47

Dziś doczytałem się, że mieszkańcy mają wyręczyć naszych kochanych urzędników w opracowaniu nowych kwot opłat za śmieci. Mam pytanie: po co ponowne znoszenie stert papierów do UG? Papierów które potwierdzą to co już wiadomo, czyli ilość członków rodziny. Po narodzinach nowego dzieciaka potrafią się SAMI upomnieć o następne 9 zeta, ale teraz wygląda to na czystą złośliwość. "Chcieliście mieć taniej to piszcie i noście".
Sam nie wiem co o tym myśleć.
Może ktoś mnie oświeci o co w tym chodzi?
Pozdrawiam
gruby

Re: Śmieci w Kozach

Postautor: koka-Kola » 25 lut 2014, 14:56

W "oświeceniu" nie jesteś odosobniony. Zgodnie z gminnym pismem dostarczonym do mieszkańców (nie wszystkich), jest co najmniej kilka możliwości wyliczenia opłaty śmieciowej. Poczekajmy, może jutro "światli" wytłumaczą "prostaczkom" co poeta miał na myśli i zamieszczą protokół z tego monologu na gminnych stronach lub co bardziej realne "wiewiórki doniosą".

Kola
Awatar użytkownika
koka-Kola

Postautor: mateusz1980 » 22 sty 2015, 22:50

Ciekawe jest jedno.....mamy nową firmę z Międzyrzecza Górnego i cena śmieci ma po windować w górę? Dziękujemy CI dobry nasz "gospodarzu" za TWoje dobre rozumowanie...........WSTYD i Hańba Wójcie
mateusz1980

Postautor: dziad proszalny » 23 sty 2015, 12:40

mateusz1980.

Zapewne te kalkulacje znane już były w listopadzie,jeszcze przed wyborami.Gminni deliberanci zgłębiali te śmieci od podstaw, w te i we w te.
Nijak im nie wychodziło,że może być taniej i musi być drożej.No ,ale nikt pary z gęby nie puścił, aby nieskończonej dobroci władcy nie zaszkodzić.Podobnie było z wielkością zadłużenia.Do dziś nie wszyscy w to wierzą.Chyba już pomału zaczną się co poniektórym oczy otwierać, jak im braknie na opłatę śmieciową.

dp
dziad proszalny

Postautor: mateusz1980 » 23 lut 2015, 8:06

Przepisy ustawy mówią jasno, na śmieciach gmina nie może zarabiać. Ja się pytam qwa jak można sprytnie ukryć ponad 120k zł za jakąś obsługą administracyjną. Dokoła Kóz gminy i miasto ma taniej, a nasi prekursorzy zdzierstwa "czytaj GMINA I NIEROBY" główkują by u nas było drożej, najdrożej. Co mnie obchodzi że gmina chce budować jakiś punkt selektywnej zbiórki odpadów. Kur...a płacę zajebiste podatki w tej zdzieralni pieniędzy gminie, to niech z tego budują. Ale nie, wilczą część kwoty z podatków przeżera wójcina (prawie 12k zł miesiecznie) i banda klakierów (aż boję się myśleć jakie są to kwoty). Czy nie można zmniejszyć tej biurobandy? Wywalić tych specjalistów od rzeczy zbędnych i niepotrzebnych. Bezradnych (zostawić tylko prawdziwych działaczy, zasłużonych i uczciwych) reszta WON.
mateusz1980

Postautor: koka-Kola » 23 lut 2015, 10:03

mateusz1980. Nie można zmniejszyć biurobandy bo nasz wójt 11860brutto ma misje zmniejszenia bezrobocia poprzez zatrudnianie nowych pracowników. To taka specyficzna gminna ekonomia. Co mógł to już w obieg puścił (obligacje), teraz pozostaje mu już tylko kieszeń podatnika. Piszesz 120 tysięcy zł – mnie uderzyło, że z tej kasy utrzymujemy 1 i ¾ etatu (maks. 75 tysięcy) to na usługi pocztowe i ewent. szkolenie wydaliśmy 45 tysięcy?
Wdrażają cały czas główne hasło CPZtu "TKM"!!!

k-k
Awatar użytkownika
koka-Kola

Postautor: dziad proszalny » 23 lut 2015, 13:15

mateusz 1980.

No, niestety, " dziś prawdziwych działaczy już nie ma". Teraz zatrudnianie po uważaniu, tzn. jakieś postępowanie rekrutacyjne się organizuje , a zatrudniany jest ten co ma być zatrudniony.Według filozofii urzędu , gmina jest jednym z miejsc gdzie powstają miejsca pracy.Oczywiście dla swoich z naszych podatków.
Taka filozofia tworzenia miejsc pracy jest prekursorska.To jest autorski pomysł tej śmiesznej władzy w tej krotochwilnej gminie.
Wszystko można zmniejszyć, również ilość urzędników.Ale to wymaga myślenia i dobrej organizacji pracy.
Przecież ta gmina jest z punktu widzenia zarządzania najprostsza z możliwych do rządzenia. Nie ma podległych sołectw ,jest jednowioskowa.
Można nią sprawnie zarządzać nawet o 30 % mniej urzędników,ale po co skoro lepiej tworzyć miejsca pracy dla ościennych ,bo na swoich nie umie się i nie chce się polegać.
Ci co tak wybrali niech płacą .Gorzej z tymi co widzieli tę nieudaczność, a też muszą płacić.
Mają chociaż tę satysfakcję ,że ostrzegali przed tą władzą.Ale te swoją satysfakcję to mogą sobie w buty wsadzić.Oczywiście tym którzy jeszcze mają słomę w butach, a chcieliby ją zastąpić satysfakcją to się im osobiście polecam.

dp.
dziad proszalny

Postautor: c.k.o.kozianska » 17 mar 2015, 20:11

a
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 18:19 przez c.k.o.kozianska, łącznie zmieniany 2 razy
c.k.o.kozianska

Postautor: dziad proszalny » 18 mar 2015, 9:29

C.K.O.

Malo jest tak bezrozumnych decyzji, jak to przy podejmowaniu decyzji o przedszkolu, wraz ze sprzedażą budynku dawnej biblioteki.
Zapewne ta wierchowna rada, a tak do niej zwraca się przewodnicząca /wysoka rado/, nie zna , a mniemam że nawet nie słyszała o dziele Immanuela Kanta "Krytyka czystego rozumu". Przecież to dzieło zakazane było tylko do roku 1966 i z indeksu ksiąg zakazanych w tym 1966 roku spadło.
Przecież ci rządzący to są z wykształcenia humaniści i nie mieści mi się w głowie ,że takiej pozycji nie znają, a nawet nie chcą z niej wyciągać wniosków dla siebie. Już Mikołaj Gogol stwierdził " Bardzo wiele książek trzeba przeczytać, aby uświadomić sobie jak człowiek mało wie."
A przecież przyniosło by to skutek w postaci rozumnego podejmowania rożnych decyzji, a nie wręcz odwrotnego.
Widzę ,że pracownia podjęła się trudu wykładów niczym jakiś uniwersytet nieokreślonego wieku.
Nie wiem czy to pomoże ?, zapewne nie, ale chociaż się próbuje.

Kiedyś przeczytałem gdzieś słowa Wielkiego Napoleona gdy go zapytano : " Kiedy zaczyna się wychowanie dziecka ?, odpowiedział : myślę, że jakieś dwadzieścia parę lat przed jego urodzeniem".
Tak,że tę genialną myśl Napoleona polecam rodzicom dzieci, które maja skorzystać z przedszkola.

Ta arogancka władza niczego się nie nauczyła, niczego się nie uczy i myśli tylko o sobie i swoich odlotowych pomysłach nie zważając na na tych o odmiennych zdaniach. Nie chce nawet z minimum innych propozycji skorzystać.

dp.
dziad proszalny

Postautor: c.k.o.kozianska » 21 mar 2015, 19:57

a
c.k.o.kozianska

Następna

http://www.forummlm.pl/YaBB.pl?board=reklamy;action=display;num=1386957711

Wróć do Wieści Gminy Kozy