Uchwała Budżetowa Gminy Kozy na 2014 wyborczy rok

Za i przeciw

Uchwała Budżetowa Gminy Kozy na 2014 wyborczy rok

Postautor: Sasza » 07 lut 2014, 16:46

Uchwała Budżetowa Gminy Kozy na 2014 wyborczy rok.
Historia uchwalania najważniejszej uchwały – rocznego planu finansowego Gminy Kozy na 2104 rok (w punktach):
1. Dnia 25 listopada 2013r na wspólnym posiedzeniu komisji radni dowiedzieli się o ogólnych planowanych dochodach i wydatkach projektu budżetu na 2014 rok, wynikającym z tego deficycie 4 554 724zł oraz cytuję „Skarbnik Gminy Dominik Pawiński - przedstawił ogólne informacje dotyczące projektu budżetu Gminy Kozy na 2014 rok referując budżet w zakresie dochodów oraz wydatków budżetowych.”
Ustalono ponadto, że następne rozmowy odbędą się na komisji 9 grudnia 2013r.

2. Dnia 9 grudnia na posiedzeniu komisji w punkcie dot. zaopiniowanie projektu uchwały budżetu na rok 2014 pozwolę sobie ponownie zacytować „Skarbnik Gminy Dominik Pawiński – poinformował, że projekt był przedstawiany na poprzednim posiedzeniu komisji” (!)
Glosowanie: 10 za, 1 wstrzymany i 3 przeciw.

3. Sesja 19 rudnia 2013 roku:
Uchwała Budżetowa na 2014 rok Gminy Kozy
Cytat: „Przewodnicząca Rady Gminy Bożena Sadlik poinformowała, że projekt uchwały radni otrzymali wraz z materiałami na posiedzenie komisji. Temat ten był przedmiotem wspólnego posiedzenia Komisji. (...) Komisja zaopiniowała projekt uchwały pozytywnie.
Głosowanie 12 za, przeciw 2 , 1 nieobecny.

Krótko, zwięźle i bezproblemowo mamy uchwalony Budżet Gminy na 2014 rok z kolejnym wielomilionowym deficytem i kolejnym wielomilionowym zadłużeniem w postaci następnych obligacji.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2014, 7:29 przez Sasza, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Sasza

Re: Uchwała Budżetowa Gminy Kozy na 2014 wyborczy rok

Postautor: qwer » 07 lut 2014, 20:54

"Zysk netto sektora bankowego wyniósł w minionym roku 15 mld 426 mln zł- wynika z danych zaprezentowanych w piątek przez Komisję Nadzoru Finansowego." Ktoś musi brać kredyty, żeby zarobić mógł ktoś.
qwer

Postautor: c.k.o.kozianska » 07 lut 2014, 22:15

a
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 18:25 przez c.k.o.kozianska, łącznie zmieniany 1 raz
c.k.o.kozianska

Postautor: Sasza » 22 lut 2014, 16:50

Taka, krótka historia (subiektywna) dot. planów inwestycyjnych naszej Gminy w 2014r (stan na 10 lutego br):
W punktach:
1. Prawie 4 000 000zł na drogi w Kozach A*, (pomijam pomoc dla starostwa na ich drogi ok. 1 mln),
2. Prawie 1 400 000zł na - modernizację Ośrodka Zdrowia z terenem przyległym, monitoring parku, wyposażenie pałacu, wzrost atrakcyjności turystycznej naszej wsi(!) - Kozy A*
3. 7 000 000zł na kanalizację Kozy A* (tzw. Kozy Górne), w tym ponad 4 000 000 zł na porządkowanie aglomeracji w Pisarzowicach (!),
4. I na otarcie łez dla Kóz B* -budowa placu zabaw na ul. Agrestowej, w sąsiedztwie rzeki cuchnącej „naturalną kanalizacją” z Małych Kóz .

* - symbol oznaczający podział naszej wsi na Kozy A (centrum) i Kozy B (caaała reszta).

Myślę, że wyjątkowo nie trzeba silić się na podsumowanie. Dla nas, tych z „wykluczenia” jest oczywiste.
Awatar użytkownika
Sasza

Postautor: Sasza » 10 cze 2014, 11:57

Na bip-ie urzędu ukazało się cyt „Ogłoszenie - wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy i sprzedaży w trybie bezprzetargowym.” Niestety już sam wykaz okazał się zanadto problematyczny żeby udostępnić go mieszkańcom na stronie gminnej. Do wglądu wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży/dzierżawy, wyłącznie w godzinach pracy w tutejszym urzędzie, na tablicy ogłoszeń.
Poraża dbałość władzy o dostępność do informacji publicznej.
Awatar użytkownika
Sasza

Postautor: dziad proszalny » 10 cze 2014, 19:04

Sasza. Urząd aktualizuje powiedzenie "nos do tabakiery,czy tabakiera do nosa".Urząd G realizuje w pełni prawo Parkinsona.Wystarczająco obrósł papierami i zajmuje się tylko sobą.
dziad proszalny

Postautor: Sasza » 11 cze 2014, 7:32

dziad proszalny.
Prawo Parkinsona mówisz... Mam nadzieję, że urząd nie znajduje się już w trzecim stadium, a w odpowiedzi zacytuję fragment obwieszczenia (ze strony gminnej oczywiście) w temacie „Uroczyste oddanie budynku Pałacu Czeczów”:

„Kozianie postawili na kulturę ...”
Te kropeczki tak trochę mnie konsternują.

Z drugiej strony, czego się spodziewać po pracownikach gminnych, skoro większość z nich to „zamiejscowi” a oni na kulturę stawiać nie muszą, wszak oni ją dzierżą z racji pochodzenia ;)

Pozdrawiam
Sasza
Awatar użytkownika
Sasza

Postautor: dziad proszalny » 11 cze 2014, 8:15

Sasza.
Nie wiem ,czy nasza pożal się Boże administracja gminna jest w" trzecim stadium"?.Na pewno jest jednak pięknym uzasadnieniem tez prof.Cyrila Parkinsona.Wykazał On,że biurokracja jako taka wskazuje tendencję do rozrastania się na własne potrzeby /wszak każdemu urzędnikowi potrzeba kogoś do pomocy,,do lepszego samopoczucia,ktoś kto jest niższy w drabinie urzędniczej, podlegający ,itd.,itp./Twierdzenie to jest aksjomatem Parkinsona i opiera się na dwóch tezach:
1.Urzędnik pragnie pomnażać podwładnych,a nie rywali.
2.Urzędnicy wytwarzają pracę sobie nawzajem.

Swoimi badaniami dowiódł,że instytucja o 1000 urzędników już niczego nie potrzebuje ,obrót w niej dokumentów przez nich wytworzonych wystarcza jej do istnienia.
Nasz urząd gminny jest na najlepszej drodze do potwierdzenia teorii prof.Parkinsona.Zatrudniając jeszcze urzędników "zamiejscowych" nie związanych empatią z mieszkańcami ten rozdźwięk jeszcze potęguje.
No ,ale :"jaki pan ,taki kram".
Urzędniku gminny piszący "Kozianie postawili na kulturę...",chcę ci powiedzieć,że postawić to mogę ci piwo w " Słonecznej", a Kozianie to zainwestowali w kulturę,wspierają kulturę,zajęli się kulturą itp.,kulturalny urzędniku gminny inaczej.Czy to do tych gminnych matołów dotrze?.Nie wiem ,ale wiem na pewno ,że się nie zmienią,choćby im jeszcze ze dwie "Nowe Przestrzenie Kultury" wybudowali.
dziad proszalny

Postautor: Sasza » 18 cze 2014, 8:47

.
Dnia 24 czerwca br odbędzie się wspólne posiedzenie komisji budżetowej i oświatowej poprzedzające SESJE (godzinę później) i pierwszy punkt tychże posiedzeń, cytuję za bip UG:
„ 1)wyrażenia zgody na przeniesienie tytułem wkładu do Spółdzielni Socjalnej "Kino Marzenie" odrębnej własności części nieruchomości zabudowanej stanowiącej własność Gminy Kozy; "

Projektów uchwał brak, więc z uzasadnieniem powyższej "darowizny" na razie się nie zapoznamy.
Awatar użytkownika
Sasza

Postautor: dziad proszalny » 18 cze 2014, 14:23

Sasza.
"Jak na św.Jana grzmoty,oczekuj długiej słoty"/24 czerwca/.Byłże by to grzmot w kino Marzenie?Polemika na pierwszej stronie z panem Piotrem od projektu KINO MARZENIE przypomniała mi pewien dziecinny wierszyk Jana Brzechwy: "NIE PIEPRZ PIETRZE ..........
dziad proszalny

Następna

http://www.forummlm.pl/YaBB.pl?board=reklamy;action=display;num=1386957711

Wróć do Wójt Gminy, Rada Gminy