MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

O wszystkim i o niczym ;)

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: dziad proszalny » 10 paź 2017, 16:14

Pozamiatał; łowców posad i stanowisk :http://memnews.pl/img/35216/petru-zgasil-bylego-doradce-tuska-/

dp
dziad proszalny
 
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: c.k.o.kozianska » 10 paź 2017, 18:02

DP.
Masz rację, pozamiatał.

http://memnews.pl/img/35216/petru-zgasi ... ce-tuska-/
cko.
PS.
W zasadzie tylko dla Ciebie, wątpię że ktoś jeszcze to przeczyta.
Artykuł powstał na podstawie najnowszej książki Aleksandry Zaprutko-Janickiej,
która ukazała się nakładem wydawnictwa ”Ciekawostki Historyczne”.
https://ksiazki.wp.pl/szesc-milionow-gl ... 437008513a
c.k.o.kozianska
 
Posty: 1335
Rejestracja: 17 gru 2013, 17:14

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: dziad proszalny » 11 paź 2017, 13:36

C.K.O.

Najgorsze,że nie przeczyta,to jeszcze się nad tym nie zastanowi.W najlepsze zaś trwa gloryfikacja II Rzeczpospolitej.Oszołomstwo zaś chce te czasy reaktywować. Kto to widzi,kto jeszcze ma kawał życia przed sobą i fach w rękach gna z tej zapyziałej Polski gdzie go oczy poniosą. Mają rację,zresztą zmuszeni do takich działań.Widać to choćby po lekarzach rezydentach. Znów wróciły czasy emigracji chociaż nie ma tyle lat wojny,a elity współczesne nijak nie dorosły i nie posiadły umiejętności sprawowania rządów.Znów buta i prywata jak za sanacyjnych rządów.Pisze o tym prof.Kazimierz Frieske /UW wydział Filozofii i Socjologii / w pracy pod tytułem "Elity straciły wzrok "

dp
dziad proszalny
 
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: dziad proszalny » 13 paź 2017, 7:12

dziad proszalny
 
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: dziad proszalny » 14 paź 2017, 15:17

Stanisław Tym POLITYKA

Preludium
Dwa lata temu, gdy PiS doszedł do władzy, mówiono: „spokojnie, może nie będzie tak źle”.
Stanisław Tym

Jestem gotów się założyć, że jeszcze przed końcem przyszłego roku Jarosław Kaczyński mianuje nam nowego prezydenta. Pan Andrzej Duda z Krakowa walczy więc o życie – polityczne oczywiście. Nie tak dawno jeździł na nartach albo na łysej oponie, dopiero gdy setki tysięcy Polaków zaczęły ze świecą szukać prezydenta Rzeczpospolitej, zorientował się, że ma jeszcze trzecie zajęcie. Jest ambitny, więc wziął się ostro do roboty. Ani się obejrzymy, a Sąd Najwyższy i KRS podzielą los Trybunału Konstytucyjnego. Po co więc Duda zawetował projekty ustaw PiS? Po to, by zachować resztki twarzy. I udało mu się – uratował ucho. Tylko że nie własne, ale prezesa.

W otwarciu kolejnej wielkiej hali produkcji wazeliny u dyrektora Ziobry Jarosław Kaczyński ogłosił, że z Polski zrobi ogryzek. Oczywiście nie użył tego słowa, powiedział: „chcę zbudować silne i sprawne, choć skomprymowane co do swoich funkcji państwo”. Skomprymowane, czyli zwarte, ściśnięte. Skoncentrowane niczym pigułka, którą każdy obywatel będzie musiał łyknąć przynajmniej raz dziennie. A jeśli nie zechce? To pytanie dziś wydaje nam się zasadne. W przyszłości, na skomprymowanej wyspie wolności i tolerancji, opornych będzie się po prostu izolować, by nie dawali złego przykładu. Przesadzam? Ja się z tego utrzymuję, że przesadzam.

Dwa lata temu, gdy PiS doszedł do władzy, mówiono: „spokojnie, może nie będzie tak źle”. Łudzono się, że konstytucja obroni demokrację i prawa obywateli. Parę dni temu policja przeszukała siedziby organizacji kobiecych. Wywiozła dokumenty i komputery. Można to oczywiście uznać za zemstę władzy za manifestację w rocznicę Czarnego Protestu, choć ta zaklina się, że to tylko przypadkowa zbieżność wydarzeń. Tymczasem takie preludium jest z definicji zwiastunem dalszego ciągu opresji wobec kobiet. Ideologicznej – jak u ministra Radziwiłła czy choćby dublera dublera z TK Justyna Piskorskiego. Ten dr hab. nauk prawnych wykombinował, że „przemoc w rodzinie jest pojęciem fałszywym, o ile jest to rodzina biologiczna.

Co znaczy, że jeśli kobietę bije jej pierwszy mąż – nie ma mowy o przemocy. Gdy jednak się rozwiodą i ona znów wyjdzie za mąż za damskiego boksera – mamy przemoc. Logiczne więc chyba jest, że lepiej pozostać w pierwszym małżeństwie i być bitą bez przemocy.

Tysiące Polaków zebrało się 7 października wzdłuż granic naszego kraju i odmówiło różaniec w obronie ojczyzny. Jakiś czas temu pisałem, że datę wybrano nieprzypadkowo. Tego dnia w 1571 r. chrześcijańska flota w bitwie pod Lepanto pokonała flotę turecką. Organizująca modlitwy na granicach Fundacja Solo Dios Basta podkreśla, że to zwycięstwo uratowało Europę przed islamizacją.

Dzisiaj Europa jest już spisana na straty przez premier Szydło, ojca Rydzyka i inne historyczne postacie. My jeszcze mamy szansę obronić Polskę i jej wiarę. Nie tylko przed muzułmanami. Wierni jadący z różańcami na granicę polsko-czeską zwierzali się dziennikarce „Wyborczej”: Tylko Matka Boska obroni nas przed agresją Rosji, może też sprawić, że Niemcy się rozpadną... Niech sobie wiara przenosi góry, tylko dlaczego za pieniądze podatników? To państwowe przedsiębiorstwa wyłożyły ciężką kasę na organizację owych granicznych modłów – Grupa Energa, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Przewozy Regionalne.

Coraz częściej mam wrażenie, że walimy prostą ścieżką w czarną dziurę. A czarne dziury to najbardziej skomprymowane obiekty w kosmosie. Grawitacja robi w nich ze wszystkiego miazgę jednolitą do granic możliwości. Marzenie Kaczyńskiego, można powiedzieć.

*** blog POLITYKA

dp
dziad proszalny
 
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: dziad proszalny » 15 paź 2017, 16:03

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POLITYKA

Młody lekarz – wróg ludu
Jarosław Makowski

PiSowski rząd ma pieniądze, by dotować swoje bojówki dla niepoznaki nazywane wojskiem Obrony Terytorialnej czy też geotermię o. Rydzyka. Ale skąpi pieniędzy dla młodych medyków, którzy leczą wszystkich Polaków

1.

Każdy, kto krytykuje PiSowski rząd z dnia na dzień może stać się wrogiem tzw. obozu „dobrej zmiany”. I nie ma znaczenie, że krytyk jeszcze wczoraj piał z zachwytu, wspierając partię Kaczyńskiego. Przypomnijmy sobie choćby los prof. Jadwigi Staniszkis, która – gdy zaczęła krytykować autorytarne ciągoty PiSowskiej władzy – stała się wrogiem prawicy.

Kilka dni temu, bliski ideologicznie PiS prof. Michał Królikowski, który pisał prezydentowi Andrzejowi Dudzie ustawy mające zreformować sądy, szybko stał się obiektem zainteresowania prokuratury i rządowych mediów, które robiły z niego skarbnika przestępców. Krótko: PiS, nawet swoich ludzi, którzy zaczynają rzucać kłody pod nogi Jarosława Kaczyńskiego, czyni śmiertelnymi wrogami. To jasny sygnał: alb jesteś z nami na śmierć i życia, albo cię zniszczymy.

2.

A co dopiero powiedzieć o rezydentach, czyli młodych lekarzach, którzy od kilkunastu dni domagają się podwyżek swoich pensji. Najpierw sprawę próbował załatwić minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, który dla młodych medyków miał następując propozycję: „wracacie do pracy, a potem sobie pogadamy”. Premier Beata Szydło umyła ręce – ale co się dziwić, skoro jej moc decyzyjna jest zerowa.

Gdy się jednak okazało, że młodzi lekarze nie zamierzają składać broni, ba, że popierają ich studenci medycyny i pacjencji, gdy się okazało, że nie zamierzają też emigrować, jak im doradzała posłanka PiS, Józefa Hrynkiewicz, do akcji wkroczył Jarosław Kaczyński i TVPiS.

Co się okazało? Prezes w proteście medyków zobaczył spisek, którego celem jest obalenie rządu PiS. W ten sposób Kaczyński odwołuje się do znanej i przetestowanej strategii, czyli insynuacji i szczucia. Komentując protest rezydentów powiedział: „To może być coś, co nie ma nic wspólnego ze służbą zdrowia”.

I znów: przypomnijmy sobie choćby tzw. „pucz kanapkowy”, w którym prezes również widział spiski i skoordynowany atak tajemniczych sił na jego władzę.

Ale słowa Kaczyńskiego to coś więcej: to jasny sygnał dla PiSowskich mediów, że z młodych lekarzy można zrobić „wrogów ludu”. Przekaz PiSowskich mediów i trolli jest jasny: rezydenci to… bogacze, którzy „narzekają na zarobki, a jedzą kanapki z kawiorem”.

Mało tego: prawicowe trolle ruszyły do przegrzebywania facebooka rezydentów, aby – wyciągając zdjęcia z wakacji i podróży – pokazując ludowi „słodkie życie” młodych medyków. Dziś rezydencji to kolejna grupa zawodowa, po sędziach i prawnikach, która w PiSowksiej retoryce i propagandzie robi za „kozła ofiarnego”, stając się łatwym usprawiedliwieniem nieudolnych rządów prawicowego obozu.

3.

Czy można się jakoś bronić przed PiSowską insynuacją, szczuciem i oczernianiem? Przede wszystkim nie można dać się zaszantażować. Dać sobie wmówić, że to ty jesteś winny, bo domagasz się godnej płacy za ciężką pracę. Tym bardziej, że PiSowski rząd nie ma problemu, by dotować fikcyjne wojska Obrony Terytorialnej, kampanie antysądową, geotermię o. Rydzyka, strzelnicę w każdej gminie, a nie ma pieniędzy na służbę zdrowia. Przecież to jawny absurd.

Dalej, nawet jeśli stajesz się przedmiotem nienawiści PiSowskiej propagandy, musisz robić swoje. Chowanie głowy w piasek nic nie da: w zasadzie o to chodzi tej władzy. A mianowicie, żeby zastraszyć ludzi, a gdy poczują strach, to wtedy się schowają. Władza będzie miała spokój. Ale, jak radzi Chuchill: Jedyną rzeczą, której powinniśmy się bać, jest strach.

Na tym nie koniec. Każdy, kto – jak młodzi medycy – staje się przedmiotem systemowej nienawiści produkowanej przez rząd, powinien móc liczyć na solidarność ze strony ludzi przyzwoitych. Jest naiwnością sądzić, że PiS zostawi nas w spokoju, bo będziemy siedzieć cicho, schowamy się w swojej prywatności. Nie znasz dnia i godziny, kiedy okaże się, że z jakiegoś powodu przeszkadzasz PiSowskiej władzy. Tylko solidarność w takiej sytuacji jest skuteczną bronią.

I ostatnia rzecz: ludzie nie mogą się wstydzić tego, że zdobyli wykształcenie, że dzięki ciężkiej pracy osiągają sukces, realizują swoje pasje. A tego chce PiSowski rząd i armia jego trolli: masz mieć poczucie winny, że skończyłeś dobre studia, że znasz języki, że jeździsz po świecie – czy to na wakacje, czy to na konferencje. Moment, w którym zaczniemy się wstydzić tego, kim jesteśmy i co osiągnęliśmy, a nie tego, że mamy słaby rząd, będzie chwilą naszej ostatecznej klęski.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dp
dziad proszalny
 
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: dziad proszalny » 16 paź 2017, 18:42

dziad proszalny
 
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: dziad proszalny » 17 paź 2017, 7:30

Niektórym z dojnej zmiany już puszczają nerwy :

http://memnews.pl/img/35585/doradca-dud ... ura-w-tvp/

dp
dziad proszalny
 
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: dziad proszalny » 18 paź 2017, 19:42

Młody lekarz – wróg ludu
Jarosław Makowski

Pisowski rząd ma pieniądze, by dotować swoje bojówki dla niepoznaki nazywane Wojskiem Obrony Terytorialnej czy też geotermię o. Rydzyka. Ale skąpi pieniędzy dla młodych medyków, którzy leczą wszystkich Polaków.

1.

Każdy, kto krytykuje pisowski rząd, z dnia na dzień może stać się wrogiem tzw. obozu dobrej zmiany. I nie ma znaczenia, że krytyk jeszcze wczoraj piał z zachwytu, wspierając partię Kaczyńskiego. Przypomnijmy sobie choćby los prof. Jadwigi Staniszkis, która – gdy zaczęła krytykować autorytarne ciągoty pisowskiej władzy – stała się wrogiem prawicy.

Kilka dni temu bliski ideologicznie PiS prof. Michał Królikowski, który pisał prezydentowi Andrzejowi Dudzie ustawy mające zreformować sądy, szybko stał się obiektem zainteresowania prokuratury i rządowych mediów, które robiły z niego skarbnika przestępców. Krótko: PiS nawet swoich ludzi, którzy zaczynają rzucać kłody pod nogi Jarosławowi Kaczyńskiemu, czyni śmiertelnymi wrogami. To jasny sygnał: albo jesteś z nami na śmierć i życie, albo cię zniszczymy.

2.

A co dopiero powiedzieć o rezydentach, czyli młodych lekarzach, którzy od kilkunastu dni domagają się podwyżek swoich pensji? Najpierw sprawę próbował załatwić minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który dla młodych medyków miał następującą propozycję: „wracacie do pracy, a potem sobie pogadamy”. Premier Beata Szydło umyła ręce – ale co się dziwić, skoro jej moc decyzyjna jest zerowa.Gdy się jednak okazało, że młodzi lekarze nie zamierzają składać broni, ba, że popierają ich studenci medycyny i pacjenci, gdy się okazało, że nie zamierzają też emigrować, jak im doradzała posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz, do akcji wkroczył Jarosław Kaczyński i TVPiS.

Co się okazało? Prezes w proteście medyków zobaczył spisek, którego celem jest obalenie rządu PiS. W ten sposób Kaczyński odwołuje się do znanej i przetestowanej strategii, czyli insynuacji i szczucia. Komentował: „To może być coś, co nie ma nic wspólnego ze służbą zdrowia”.

I znów: przypomnijmy sobie choćby tzw. pucz kanapkowy, w którym prezes również widział spiski i skoordynowany atak tajemniczych sił na jego władzę.

Ale słowa Kaczyńskiego to coś więcej: to jasny sygnał dla pisowskich mediów, że z młodych lekarzy można zrobić „wrogów ludu”. Przekaz pisowskich mediów i trolli jest jasny: rezydenci to… bogacze, którzy „narzekają na zarobki, a jedzą kanapki z kawiorem”.

Mało tego: prawicowe trolle ruszyły do przegrzebywania Facebooka rezydentów, aby wyciągając zdjęcia z wakacji i podróży, pokazać ludowi „słodkie życie” młodych medyków. Dziś rezydenci to kolejna grupa zawodowa, po sędziach i prawnikach, która w pisowksiej retoryce i propagandzie robi za kozła ofiarnego, stając się łatwym usprawiedliwieniem nieudolnych rządów prawicowego obozu.

3.

Czy można się jakoś bronić przed pisowską insynuacją, szczuciem i oczernianiem? Przede wszystkim nie można dać się zaszantażować. Dać sobie wmówić, że to ty jesteś winny, bo domagasz się godnej płacy za ciężką pracę. Tym bardziej że pisowski rząd nie ma problemu, by dotować fikcyjne Wojska Obrony Terytorialnej, kampanię antysądową, geometrę o. Rydzyka, strzelnicę w każdej gminie, a nie ma pieniędzy na służbę zdrowia. Przecież to jawny absurd.

Dalej: nawet jeśli stajesz się przedmiotem nienawiści pisowskiej propagandy, musisz robić swoje. Chowanie głowy w piasek nic nie da: w zasadzie o to chodzi tej władzy. A mianowicie o to, żeby zastraszyć ludzi, a gdy poczują strach, to wtedy się schowają. Władza będzie miała spokój. Ale, jak radzi Chuchill: jedyną rzeczą, której powinniśmy się bać, jest strach.

Na tym nie koniec. Każdy, kto – jak młodzi medycy – staje się przedmiotem systemowej nienawiści produkowanej przez rząd, powinien móc liczyć na solidarność ze strony ludzi przyzwoitych. Jest naiwnością sądzić, że PiS zostawi nas w spokoju, bo będziemy siedzieć cicho, schowamy się w swojej prywatności. Nie znasz dnia i godziny, kiedy okaże się, że z jakiegoś powodu przeszkadzasz pisowskiej władzy. Tylko solidarność w takiej sytuacji jest skuteczną bronią.

I ostatnia rzecz: ludzie nie mogą się wstydzić tego, że zdobyli wykształcenie, że dzięki ciężkiej pracy osiągają sukces, realizują swoje pasje. A tego chce pisowski rząd i armia jego trolli: masz mieć poczucie winny, że skończyłeś dobre studia, że znasz języki, że jeździsz po świecie – czy to na wakacje, czy to na konferencje. Moment, w którym zaczniemy się wstydzić tego, kim jesteśmy i co osiągnęliśmy, a nie tego, że mamy słaby rząd, będzie chwilą naszej ostatecznej klęski. /POLITYKA /

dp
dziad proszalny
 
Posty: 3059
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: MULTIPLEX DO KOMUNIKACJI

Postautor: c.k.o.kozianska » 19 paź 2017, 6:01

c.k.o.kozianska
 
Posty: 1335
Rejestracja: 17 gru 2013, 17:14

PoprzedniaNastępna

http://www.forummlm.pl/YaBB.pl?board=reklamy;action=display;num=1386957711

Wróć do OffTopic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości