TAŃCE KORZENNE CHLUBA I UPADEK

O wszystkim i o niczym ;)
Re: TAŃCE KORZENNE CHLUBA I UPADEK

Postautor: dziad proszalny » 04 sie 2020, 18:19

dziad proszalny
 
Posty: 11192
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09Re: TAŃCE KORZENNE CHLUBA I UPADEK

Postautor: dziad proszalny » 05 sie 2020, 20:59

POLITYKA

Daniel Passent
Gajos jest od grania

Wielki aktor, Janusz Gajos, chyba jeden z największych, którego można wymienić jednym tchem z Gustawem Holoubkiem i z Tadeuszem Łomnickim, wyprowadził Prawo i Sprawiedliwość z równowagi. Ośmielił się powiedzieć, że „Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. (…) W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem…”.

Pierwsza odezwała się Miss Parlamentu Europejskiego, Beata Mazurek , która powiedziała, że „Czterej pancerni i pies” odcisnęli trwały ślad na mózgu Gajosa”. Gajos to prostak – powiedziała Miss PiS.

Wtórował jej minister Kultury , Piotr Gliński, raczej niezbyt popularny w liberalnym środowisku z powodu kompleksów i arogancji. „Dobry aktor nie jest świętą krową” – zauważył odkrywczo wicepremier od propagandy i nadbudowy. (Podlega mu m.in. TVP). „Nie możemy godzić sie na takie obelgi w życiu publicznym. Niech Pan Janusz Gajos sobie przypomni , kto rozpoczął przemysł pogardy wymierzony w Prezydenta , który nadał mu tytuł profesorski”.

Tytuł profesora , nadany Gajosowi, nie był chyba własnością prywatną i upominkiem Prezydenta dla profesora Gajosa. To nie jest niczyja łaska, tylko tytuł ciężko zapracowany, więc pan profesor Gliński (czy ktoś pamięta kto i za co nadawał mu tytuł?), niech sięgnie po lepsze argumenty.

Drugi już reżim z kolei twierdzi, że „aktor jest od grania, dupa jest od srania”. Są to słynne słowa Kazimierza Dejmka, wybitnego reżysera , który przejściowo był ministrem Kultury. Biedny Gajos! Mazurek i Gliński są wściekli, ponieważ tak pogardzana elita co pewien czas ośmiela się odezwać i pokazać, że nie jest tylko od grania. Wymienię tylko kilkoro. Najlepsi z najlepszych: Daniel Olbrychski, znienawidzeni przez PiS Krystyna Janda i Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr, Maja Ostaszewska, Olgierd Łukaszewicz, Magdalena Cielecka, Marian Opania, Mateusz Damięcki i wielu innych, kwiat aktorstwa polskiego mówi „Nie!” Tylko Katarzyna Łaniewska (pozdrawia dawny sąsiad z ul. Hożej) i Jerzy Zelnik konsekwentnie są innego zdania i nikt nie nazywa ich prostakami. A co do Hitlera, to może lepiej było dodać Stalina i byłoby po krzyku. /Daniel Passent blog POLITYKA /

dp
dziad proszalny
 
Posty: 11192
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09PoprzedniaNastępna

http://www.forummlm.pl/YaBB.pl?board=reklamy;action=display;num=1386957711

Wróć do OffTopic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości