Gminne strony mogą kłamać ? Chyba nie...

Za i przeciw

Gminne strony mogą kłamać ? Chyba nie...

Postautor: roza » 24 kwie 2016, 13:42

Z pozoru niewinny przykład z internetowych aktualności 2014 roku.
Może kogoś zainteresuje.
Na stronie 6 informacja zamieszczona jakoby 20 listopada 2014 r. pod dumnie brzmiącym tytułem: „ Zakończona przebudowa ul. Sobieskiego”.
W celu podniesienia atrakcyjności przekazu na temat kolejnej świetnej inwestycji powiatowo-gminnej, w notatce umieszczono wątek sensacyjny, informujący o odkryciu i unieszkodliwieniu powojennych niewybuchów przy Sobieskiego niedaleko ronda.
Artykuł opatrzono zdjęciem odcinka ulicy w jesiennym słońcu, pod którym widnieje dopisek, iż planowany termin zakończenia robót „ przewidywano na koniec listopada”.

Ogólnie niby wszystko w porządku. Wiadomo jednak, że diabeł chowa się zwykle w szczegółach. A do tych mało komu chce się zaglądać. Generalnie lepiej nie widzieć i nie wiedzieć, nadmiar wiedzy przecież szkodzi. Od spraw niewygodnych mamy w ostateczności słynnego gminnego chłopca do bicia, radnego Osierdę, niech się wykazuje, bo opinię ma już dostatecznie spapraną.

Wracając do nieszczęsnego artykułu:
Po pierwsze : jakiż to trzeba mieć bezcenny dar przewidywania, żeby 20 listopada / tj. w dniu ostatecznego zakończenia robót / opisywać ; bombowe; sprawy, które miały się wydarzyć dopiero 26 listopada!
I chyba trochę głupio informować o tym samym zdarzeniu 27 listopada na stronie 3, podając faktyczną datę znalezienia niewybuchów i przebieg całej akcji.

Po drugie: enigmatyczny dopisek na temat przewidywanego zakończenia robót może sugerować, iż prace zakończono wcześniej tj. przed terminem przewidzianym w umowie,
podczas kiedy dzień ten upływał właśnie 20 listopada 2014 roku. Zbieg okoliczności ?

Po trzecie: całość tej „ nibyinformacji” uzupełniono zdjęciem z ulicy Sobieskiego, na którym nie widać nawet kawałka wykonanego chodnika, co było przecież m.in. przedmiotem umowy.
Dziwne? Ależ skąd. 20 listopada nie można było jeszcze robić zdjęć, bo robota nadal paliła się budowlańcom w rękach. Dodano więc fotkę wykonaną w roku 2012, w czasie pierwszej części inwestycji. Wielkie inwestycje trzeba przecież dzielić na części.

I jeszcze jedno: zarówno chodnik, jak i oświetlenie mające zapewnić bezpieczeństwo pieszym przy ulicy Sobieskiego wykonano tylko do mostu. Dalej ,gdzie kilka lat temu śmiertelnie potrącono kobietę, strefa „ Kozy D”, czyli ciemności i wąskie, nie spełniające wymogów drogi powiatowej pobocze, „ wykonane” przecież w czasie prac w 2012 r . Najważniejsze, że zapłacone z publicznych pieniędzy. A przecież chodniki i oświetlenie to obowiązek gminy!
roza
roza
 
Posty: 21
Rejestracja: 03 maja 2015, 12:38

Re: Gminne strony mogą kłamać ? Chyba nie...

Postautor: dziad proszalny » 24 kwie 2016, 15:59

@roza.

Przecież "ciemny lud kupi wszystko". Szczególnie w Kozach,zwłaszcza podczas tej umiłowanej władzy,której prawdomówność jest znana w całym bielszczańskim powiecie i nie tylko.Mylić to się może tylko radny Osierda.
Z tym,że jemu akurat ; kuda mu tam do tej nawiedzonej swą nieomylnością władzy.

dp.
dziad proszalny
 
Posty: 11192
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09


http://www.forummlm.pl/YaBB.pl?board=reklamy;action=display;num=1386957711

Wróć do Wójt Gminy, Rada Gminy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości