Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

O wszystkim i o niczym ;)

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 23 mar 2020, 7:21

Wracam do pracy,co prawda zdalnej,ale zawsze :

https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/p ... =3&theater

dp
dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 23 mar 2020, 21:48

dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 24 mar 2020, 7:52

POLITYKA

Test systemu
Daniel Passent

Nie pierwszy już raz dowiadujemy się, że chory umiera, nie doczekawszy się testu. Tak się stało w Głogowie. Starosta Jarosław Dudkowski zaapelował, żeby „nie okłamywać społeczeństwa”, testów jest za mało, brakuje ich nie tylko w Głogowie, ale i w innych miastach. Nie trzeba być specjalistą, żeby dowiedzieć się, że w Polsce przeprowadza się mniej testów niż w większości państw europejskich. Za mało testów, za mało laboratoriów, za mało personelu, za mało, za mało respiratorów, za mało, za mało…

Jak to możliwe, że w kraju, który należy do najszybciej rozwijających się w Europie, jeszcze zanim pandemia zaatakowała z całą mocą, już występują takie braki? Pierwszą przyczyną jest opłakany stan służby zdrowia, sam system, który jest niewydolny i nielogiczny, podlega ciągłym „reformom”, a w dodatku jest biedny. Skutek – lekarze i pielęgniarki pracują za granicą, polskie uczelnie kształcą specjalistów dla krajów bogatszych. To są choroby chroniczne ochrony zdrowia w Polsce.

Ale jest i choroba specyficzna, tą chorobą jest chora filozofia Prawa i Sprawiedliwości. Jest nią rozdawanie pieniędzy kosztem niedoceniania usług publicznych: ochrony zdrowia, nauki i edukacji, infrastruktury. Gdyby nie gigantyczne wsparcie Unii Europejskiej, bylibyśmy w czarnej dziurze. O ile pierwsza inicjatywa 500 plus miała sens, aczkolwiek nie powinna była obejmować wszystkich, a tylko ubogich i najuboższych, o tyle kolejne posunięcia: trzynaste i czternaste emerytury, zasiłki szkolne i inne, nie pozostawiały złudzeń – były i są kupowaniem głosów. 500 plus było posunięciem mistrzowskim w swojej prostocie: dawało ludziom to, co lubią najbardziej – gotówkę i wolność w jej wydawaniu. Suwerenność w dysponowaniu swoimi zasobami. Nie żadne 1000 szkół na tysiąclecie, tylko dyskretny szmer gotówki. Jednocześnie władza zapewniała sobie lojalność wyborców, przestraszonych, że opozycja może ich pozbawić uzyskanych korzyści.

Mając do wyboru kupowanie wyborców lub decydowanie za nich, co jest ważniejsze – szpitale czy wakacje nad morzem – Prawo i Sprawiedliwość wybrało to pierwsze. Nie jest to jedyna, ale ważna przyczyna obecnego kryzysu ochrony zdrowia w Polsce. Ci, którzy przetrwają epidemię, powinni zmienić system – mniej korumpowania wyborców, więcej inwestowania i naprawy tego, co najważniejsze – zdrowia. /Daniel Passent POLITYKA /

dp

komentarze :


""""""tejot
24 marca o godz. 0:15

PiS w pułapce terminu wyborów prezydenckich
Redaktor Passent powiedział wprost – PiS kupuje głosy z nieswoje pieniądze. Wybiera te pieniądze z kasy państwa i wmawia obdarowanym, że są to pieniądze zarobione przez rząd PiSu, który odebrał je złodziejom i powiedział – masz mój ludu, ciesz się i ufaj nam, bo gdy opozycja dorwałaby się do władzy, to wam zabierze nie tylko te odzyskane pieniądze, ale i więcej, by dalej mogli kraść, byście dalej musieli klęczeć, by dalej Polskę obracać w ruinę.
Ta bajeczka zadziałała. W lud poszła najlepsza z najlepszych wiadomość, rząd pieniądze ma i nareszcie zaczyna dawać.

Teraz, gdy przychodzi chwila próby (to nie są moje słowa, to słowa Jarosława Ka, który tak się wyraził o wyborach prezydenckich 10 maja 2020), a bajeczki nie należy podważać, to rząd musi pokazywać, że pieniądze ma i da na to, śmo, tamto. A że nie ma skąd, to lud może zapytać – gdzie są pieniądze? Czy zapyta? Czy rząd odpowie zgodnie z prawdą – przeputaliśmy kasę na zakup głosów? Na pewno tak nie powie. Bo rząd nie jest lekkomyślny.

Czy lud uwierzy w słowo redaktora Passenta? Trochę tej opinii przeciśnie się na szeroką widownię, troszkę wątpliwości wzbudzi co do prawdomówności Prezesa, przekona wielu, lecz nie tę najliczniejszą część ludu (elektoratu), która widzi świat uproszczony i wierzy, że jest to prawdziwy świat, a nie równoległa rzeczywistość reklamowana przez Jarosława Ka wraz z jego niekonstytucyjnie podwładnym Mateuszem eM mistrzem autopromocji oraz z niekonstytucyjnie podwładnym prezydentem nie wszystkich Polaków, któremu rzednie mina, lecz nie upada na duchu i nadal organizuje z okazji wizyt gospodarskich w terenie zgromadzenia 50 minus.

PiS jest w pętli. Dotrzymanie terminu wyborów, to decyzja która podważy autorytet partii i zaufanie do Prezesa Polski, a decyzja o przeniesieniu ich na później stworzy zamęt personalny, ideologiczny, propagandowy i kryzys zaufania w PiSowskim bractwie.

Tak źle i tak niedobrze. Padają gdzieś w zamkniętych gabinetach propozycje, że jednak trzeba obstawać przy dotrzymaniu terminu, bo to wzmaga napięcie, które PiS umie wykorzystać. Jeszcze mamy trochę czasu i zawsze możemy zdążyć przedsięwziąć środki nadzwyczajne. Środki te jakiekolwiek by były, powinny zagrać na korzyść rządzących, ponieważ każdy środek tego typu daje jeszcze więcej władzy rządzącym. To PiS ma jak w banku.

Tylko jest jeden problem – jak to rozegrać, by prezydent nie przegrał? Przeprowadzenie bez strat tak wielkiej, skomplikowanej operacji, jaką jest narzucenie stanu nadzwyczajnego na społeczeństwo w sytuacji czynnej epidemii i przewidywanego ekonomicznego krachu, może być ponad siły PiSu.

Prezes ma nad czym się zastanawiać, ponieważ jego metoda „a właśnie, że tak” chyba nie znajdzie tu zastosowania. Dochodzi tu jeszcze jedna stała trudność dla PiSu. Plan B. Układać, czy nie układać?

Operacja „tarcza antywirusowa” ruszyła. NBP wydrukował już kilkanaście miliardów złotych (20 parę?), za które skupił obligacje. W ten sposób bank centralny, emitent pieniędzy zasilił banki w płynność pieniężną. Drukarnie w pogotowiu do następnej transzy.
Okazuje się, że rząd pieniądze ma.
Pzdr, TJ
Bywalec 2
24 marca o godz. 0:21

Nikt nie zmuszał ugrupowania politycznego, które pretendowało do tytułu „dobrej zmiany”, do tego aby szło śladem swoich poprzedników. PiS jak każde ugrupowanie polityczne przed nim, mógł zająć się naprawą służby zdrowia i państwa, ale brakowało mu do tego woli i kompetencji i tak wszystko skończyło się na kupowaniu wyborców przez rozdawania gotówki, a nie poprzez ulepszanie państwa. To nie jest jakieś polskie fatum, że rządzący nie naprawiają działania usług socjalnych i nie jest tez żadnym tłumaczeniem, że inne ekipy także tutaj nie sprawdziły się. Każda partia która sie w tym zakresie nie sprawdziła, ponosi swoją odrębną polityczną odpowiedzialność.
Psucie państwa socjalnego, to tylko jeden z działów psucia polskiej państwowości i jesli tutaj akurat PiS nie jest „lepszy” od innych ekip , to tam gdzie chodzi o sadownictwo, albo sprawy międzynarodowe , to już dawno przerósł swoich poprzedników. Jedyną kompetencją PiSu jest kłamanie i ogłupianie „głupiego ludu” swoją propagandą. W dramatycznych sytuacjach, kiedy obywatele potrzebują państwa, tak jak teraz, wychodzi cała beznadzieja , ukryta za fasadą propagandy."""""""

dp
dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 24 mar 2020, 12:07

https://www.facebook.com/sokzburaka/pho ... =3&theater

https://www.facebook.com/sokzburaka/pho ... =3&theater

Roman Giertych
@GiertychRoman
Monopol i rządowe zlecenie na import 5 milionów masek uzyskała spółka działacza PiS? Brawo! Pani minister Emilewicz nie bez powodu mówiła, że koronawirus to szansa dla polskich przedsiębiorców.

dp
dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09
Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 24 mar 2020, 21:08

dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 25 mar 2020, 8:32

To akurat się mu udało całkowicie :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

dp
dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

PoprzedniaNastępna

http://www.forummlm.pl/YaBB.pl?board=reklamy;action=display;num=1386957711

Wróć do OffTopic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość