Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

O wszystkim i o niczym ;)

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 25 mar 2020, 11:59

Bardzo ostre słowa oficera :

https://thefad.pl/aktualnosci/trupiego-paliwa/

dp
dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 25 mar 2020, 18:22

dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09


Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 26 mar 2020, 8:57

POLITYKA

Co PiS przemyca pod przykrywką „tarczy”
Ewa Siedlecka

Opozycja chce narazić posłów na śmierć, realizując swoje „interesiki” – mówi marszałek Ryszard Terlecki o sprzeciwie opozycji wobec zdalnego obradowania Sejmu, zanim zostaną uchwalone przepisy o zdalnym obradowaniu. Opozycja słusznie protestuje. Władzy PiS trzeba bowiem bardzo wnikliwie patrzeć na ręce, szczególnie przy okazji zarazy.

Oto projekt „tarczy antywirusowej”, który PiS ujawnił w ostatniej chwili przed posiedzeniem Sejmu, poszerza możliwość stosowania paralizatorów w stosunku do więźniów. Co ma ratowanie gospodarki do rażenia więźniów paralizatorem? Ano daje okazję do przemycenia przepisu, który normalnie mógłby wywołać protesty, szczególnie po doświadczeniu z użyciem paralizatora do torturowania Igora Stachowiaka. A teraz zajęci epidemią, nie zwrócimy uwagi na kolejne poszerzenie uprawnień władzy.

Co jeszcze PiS przemyci pod pretekstem walki z koronawirusem lub wyrównywania strat z nim związanych?

Sejm w czwartek zajmie się zmianą Regulaminu Sejmu umożliwiającą posłom zdalne głosowanie. Opozycja słusznie się nie zgodziła, aby użyć do tego zdalnego głosowania, bo uchwalona w nieistniejącym (przed jego uchwaleniem) trybie zmiana regulaminu mogłaby zostać zakwestionowana. A wtedy zakwestionowane mogłoby być wszystko, co Sejm uchwali w oparciu o zakwestionowaną zmianę regulaminu. I możliwe będzie niewywiązanie się państwa i pracodawców z wadliwie uchwalonych rozwiązań „tarczy antywirusowej”.

W samej zmianie regulaminu PiS też przemyca wątpliwe rozwiązania, które w przyszłości może wykorzystać do utrudniania korzystania posłom opozycji z ich praw. Na przykład art. 198a pkt. 3 stanowi: „Po podjęciu decyzji o przeprowadzeniu posiedzenia Sejmu z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej umożliwiających porozumiewanie się na odległość Kancelaria Sejmu zapewnia wszystkim posłom, KTÓRZY ZŁOŻĄ WNIOSEK, dostęp do środków technicznych umożliwiających tego rodzaju udział w posiedzeniu”.

Dlaczego tylko tym, którzy złożą wniosek? Przecież każdy poseł powinien mieć z automatu możliwość uczestnictwa w zdalnym posiedzeniu Sejmu! I tu przypomina się akcja PiS związana z tzw. głosowaniem kolumnowym w grudniu 2016 r., kiedy posłów opozycji zawiadomiono na kilka minut, zanim miały się zacząć obrady w Sali Kolumnowej. Teraz znowu PiS otwiera sobie taką furtkę. Tym bardziej że nie wprowadza terminów.

Można się też zastanawiać, jak w krótkim czasie sejmowe służby zdołają skonstruować niezawodny system zdalnego głosowania, skoro dzisiejszy czasem szwankuje?

Trzeba też zwrócić uwagę, że zmiana regulaminu pozwalająca na zdalne głosowanie po raz kolejny wprowadza nowy, nieznany konstytucji „stan epidemii”. Można się tylko domyślać, że jednym z powodów jest to, że gdyby ogłoszony został któryś ze stanów nadzwyczajnych, państwo musiałoby się wywiązać z powinności wyrównywania strat – firmom i osobom prywatnym – jak przewiduje ustawa „o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela”. Władza w akcie łaskawości „daje” nam „tarczę antywirusową” – zamiast tego, co już się nam ustawowo należy. /Ewa Siedlecka blog POLITYKA /

dp
dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 26 mar 2020, 11:54

dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 26 mar 2020, 19:48

dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09


Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 27 mar 2020, 8:54

dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

Re: Sprzedam lodówkę Beko RDM 6126

Postautor: dziad proszalny » 27 mar 2020, 9:53

POLITYKA

Cena nie gra roli
Daniel Passent

Do niedawna byłem gotów się założyć, że wybory prezydenckie zostaną przełożone na późniejszy termin. Teraz, kiedy już jest pewne, że do 10 maja pandemia się nie skończy, kiedy siły i środki całego wycieńczonego państwa skupione będą na walce z wirusem, kiedy samo znalezienie wystarczającej liczby chętnych do pracy w komisjach wyborczych będzie problemem, kiedy gromadzenie się więcej niż dwóch (!) osób będzie zagrożone grzywną do 30 tys. zł? Rząd nie odważy się ogłaszać wyborów tylko dlatego, że im gorzej dla zdrowia, im dłużej trwa epidemia – tym lepiej dla urzędującego prezydenta…

Że wybory w czasie epidemii, kiedy powinno się siedzieć w domu, to hipokryzja – kogo to obchodzi? Konstytucja tego nie zabrania, prawnicy, z p. Przyłębską na czele, będą się spierać, czy takie wybory będą (a potem „były”) powszechne.

Dzisiaj już bym się nie zakładał, że wybory nie odbędą się w terminie. Prezes Kaczyński przybył w czwartek do Sejmu bez rękawiczek i maseczki ochronnej, żeby pokazać, że wszystko jest OK, normalnie i nie widać przeciwwskazań, żeby wybory odbyły się 10 maja. Że frekwencja będzie rekordowo niska, bo część ludzi będzie się bała wyjść z domu do urn – kogo to obchodzi? Pójdzie się do nich z urnami. Że kandydat władzy będzie się wstydził być wybrany nikłą większością? Konrad Adenauer też został wybrany jednym głosem przewagi.

Że rząd będzie się wstydził organizować wybory w trakcie epidemii? Rządy się nie wstydzą. Jeżeli konstytucja na to zezwala, to prezydent, premier czy królowa ma prawo rozwiązać parlament i ogłosić nowy, wygodny dla siebie termin wyborów. A tu nie chodzi o „wykręcenie” podobnego numeru, tylko o dotrzymanie terminu zgodnego z konstytucją. Przecież nie ma władzy bardziej szanującej konstytucję niż obecna – vide Trybunał Konstytucyjny, KRS, Sąd Najwyższy.

Doszło do tego, że samo słowo „konstytucja” stało się dla niej obelgą. Zwolennicy PiS pierwsi stawią się przy urnach, pozostali, rozproszeni i bez sztandarowego przywódcy, nie są tak zdyscyplinowani i nawykli do robienia tego, co usłyszą rano w kościele.

Nie ma takiej ceny, jakiej Kaczyński i spółka nie byliby gotowi zapłacić za wygraną swojego człowieka 10 maja. /Daniel Passent blog POLITYKA /

dp
dziad proszalny
 
Posty: 9076
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:09

PoprzedniaNastępna

http://www.forummlm.pl/YaBB.pl?board=reklamy;action=display;num=1386957711

Wróć do OffTopic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości